Ogłoszenia

    DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 20 czerwca 2021

 1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).
 1. Litania do Najświętszego Serca Jezusowego codziennie po pierwszej Mszy Świętej. Zadbajmy o to, byśmy w rodzinie nie zapomnieli o Sercu Jezusa.
 1. W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się 10. Światowe Spotkanie Rodzin (potrwa do 27.06) pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.
 1. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Módlmy się za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
 1. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rze pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Michał Łukasiewicz z Klwowa, pogrzeb w wtorek, 22 czerwca, o godzinie 10.00 i + Jan Matuszczak, pogrzeb w wtorek, o godzinie 14.30. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  – 13 czerwca 2021 

Dziś – jedenasta niedziela w ciągu roku, która w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas. 

DEKRET

W związku ze zmniejszonym stanem epidemii oraz znoszonymi restrykcjami sanitarnymi, z dniem 20 czerwca 2021 roku cofam dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej udzieloną w dniu 15 stycznia br.

                                     † Marek Solarczyk                                             

Biskup Radomski

Ks. Marek Fituch

       Wicekanclerz Kurii

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:   + Kazimiera Derlecka z Klwowa.  Wieczny odpoczynek…

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 6 czerwca 2021

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Jutro, w poniedziałek o godzinie 11.00 będzie sprawowana Msza Święta Dziękczynna, przez Księży przeżywających 35 rocznicę święceń  kapłańskich.  Serdecznie zapraszam w swoim i imieniu  kapłanów z roku święceń. Prosimy o modlitwę.

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała,  procesja i poświęcenie wianków. W czasie oktawy nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

4. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie Kapłanów. 

5. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7.  W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Janina Golec z Kolonii Ulów. Wieczny odpoczynek…

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30 maja 2021

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsca.

2. Jutro, ostatnie nabożeństwo majowe o 17.30. W czerwcu czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Litania do Serca Pana Jezusa w dni powszednie, po pierwszej Mszy Świętej a w niedziele i święta po wieczorowej.

3. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godzinie 8.00, 11.00 i 16.00. Po Mszy Świętej o godz.  11.00 wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

       Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów.  

        Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, scholi dziecięcej , straży pożarnej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

4. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30

5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. O godz. 17.00 spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu. W pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 17.15 nabożeństwo różańcowe.

6. W minionym tygodniu przeżywaliśmy Jerycho Rodzin. Dziękujemy wszystkim za adorację, czuwanie i modlitwę, strażakom za przywiezienie Obrazu i obecność na Mszy św.

7. Intencje mszalne na rok 2022 przyjmujemy od 1 czerwca bieżącego roku.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Stanisław Lichowski z Kłudna, żył 82 lata, + Edward Korycki z Głuszyny, żył 84 lata. Wieczny odpoczynek…

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 23 maja 2021 

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
 1. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Msze Święte o godzinie 9.00, na Borowinie o godz. 12.00.

          W tym  też dniu, od godz. 17.45  w naszej parafii będziemy przeżywali JERYCHO RODZIN czyli wielką modlitwę adoracyjno- wynagradzającą w intencji małżeństw i rodzin przez 24 godziny. Będziemy prosili Matkę Bożą  Świętorodzinną, aby wyjednała nam łaskę świętości i nierozerwalności małżeństw.  

Porządek czuwania poniżej.

  Zapraszamy wszystkich Parafian, do tej szczególnej modlitwy za nasze rodziny.

 1. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszach Świętych w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.
 1. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

                                                         

Porządek dekoracji kościoła kwiatami w 2021r

Czerwiec         –   Kłudno

Lipiec              –   Głuszyna

Sierpień          –   Podczasza Wola

Wrzesień        –   Kadź

Październik    –   Sulgostów

Listopad         –   Kolonia Ulów, Klwowska Wola

Grudzień        –   Borowa Wola ,W. Ligęzowska,                                               

                            Brzeski,  Ligęzów

Biskup Radomski Henryk Tomasik wyróżnił godnością Kanonika naszego Księdza Proboszcza Stanisława Pudzianowskiego!

Z okazji otrzymania przez naszego Proboszcza, Księdza Stanisława Pudzianowskiegogodności Kanonika, serdecznie gratulujemy naszemu Księdzu Kanonikowi oraz  życzymy wielu Łask Bożych, obfitości Darów Ducha Świętego, opieki Matki Bożej – Matki Kapłanów, sił i zdrowia w codziennej, trudnej posłudze kapłańskiej oraz owocnej pracy dla dobra naszej Parafii i Kościoła.  

W imieniu Akcji Katolickiej, wszystkich organizacji i grup działających na terenie naszej parafii oraz w imieniu wszystkich parafian:
Sławomir Szymczyk