OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 2 sierpnia 2020

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy szczególnie duchowo tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy nielicznie podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. W tym roku, przez naszą parafię, nie przechodzą pielgrzymi w tradycyjnej formie, idą zorganizowani w małych grupach.

Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  1. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
  1. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze św. w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 i 16.30. Natomiast suma odpustowa w Borowinie o godzinie 12.00.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 17.00, a Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
  1. W minionym tygodniu zmarli: + Ks. Jan Korycki, palotyn, pochodzący z Borowej Woli. Pogrzeb będzie 4 sierpnia, w wtorek, 2020 r. o godzinie 10.00 w Ołtarzewie k/ Warszawy. Ze względu na epidemię nie organizujemy wyjazdu autokarem.

+ Henryk Majchrowski z Kłudna, żył 66 lat,  pogrzeb będzie w poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. o godzinie 10.00. Wieczny odpoczynek…

1. W niedzielę 9 sierpnia 2020 r. od godz. 8.40 do 14.00 będzie można oddać krew w pomieszczeniach Ochotniczej Staży Pożarnej w Klwowie.

Porządek dekoracji kościoła kwiatami w 2020 roku :

Czerwiec         –    Kłudno

Lipiec               –   Głuszyna

Sierpień           –    Podczasza Wola

Wrzesień         –    Kadź

Październik     –    Sulgostów

Listopad           –    Kolonia Ulów, Klwowska  Wola

Grudzień          –   Borowa  Wola, W. Ligęzowska, Brzeski, Ligęzów.