Ogłoszenia

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10 września 2023

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Nasze modlitwy w intencji dzieci, młodzież i wychowawców będą trwały codziennie przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli włącznie.

2. We wtorek, 12 września, w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi. Wspomnienie to ma bardzo wyraźny polski akcent, bo ustanowił je papieża Innocentego XI jako dziękczynienie za ocalenie chrześcijańskiej Europy przed nawałą turecką w 1683 roku, do czego przyczynił się król Jan III Sobieski.

3. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją Paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

4. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy piątek) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. Stąd wzywamy Ją jako Współodkupicielkę. Co w niczym nie umniejsza dzieła Jezusa Chrystusa, ale zwraca uwagę na wkład, udział Maryi w misterium odkupienia.

5. 7 października (sobota) 2023 r. chcemy pojechać z pielgrzymką do sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole. Wyjazd o 7.15, koszt wyjazdu 45 zł.

6. Młodzież i dzieci zapraszamy do scholi, pierwsze spotkanie w sobotę o godzinie 14.30. Rodziców prosimy o zachęcenie i pomoc. W sobotę na godzinę 10.00, prosimy na zbiórkę ministrantów.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na nasze prace remontowe.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 3 września 2023

 1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Najświętszej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki owoc wydaje ono w moim życiu – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Msze Święte o godzinie 9.00 i 16.30

2. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszam na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele 8.30, podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy Świętych będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy również prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej.

4. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektrycznego(sprzęt AGD, RTV np. pralki, telewizory, komputery, itd. ) do dnia 6 września 2023r. do godziny 10.00.Zbiórka przy murze ogrodzenia na parkingu przy plebanii. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.

5. Jutro, w poniedziałek, 4 września 2023r. o godzinie 11.00 będzie pogrzeb + Jadwigi Gałek z Nowego Światu, żyła 88lat. Wieczny odpoczynek…

6.Taca  przyszłą niedzielę przeznaczona na nasze prace remontowe.

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 27 sierpnia 2023

1. Wakacje,  dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.  Przy tej okazji już dzisiaj przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 4 września 2023r., poniedziałek, o godzinie 8.30. 

2. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

3. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W biurze parafialnym możemy zgłaszać chorych z naszych rodzin, którzy pragną skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania z racji zbliżającego się pierwszego piątku miesiąca, a którzy sami nie mogą przybyć do kościoła.

5. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele w godzinach: 17.00. Zapraszam również do licznego udziału w pierwszopiątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu a także do udziału we Mszy Świętej, do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele o godz. 17.15. Niech to będzie okazja do oddania wszystkich naszych codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej Niebieskiej Matce.

6. Kurs dla narzeczonych w sobotę, 2 września 2023 o godzinie 10.00 w Nieznamierowicach.

7. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektrycznego(sprzęt AGD, RTV np. pralki, telewizory, komputery, itd. ) do dnia 6 września 2023r. do godziny 10.00.Zbiórka przy murze ogrodzenia na parkingu przy plebanii. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.

8. 30 sierpnia 2023r., w środę, o godzinie 5.00 wyjeżdżamy do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu i Świętego Józefa w Kaliszu. Zapraszamy.

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  – 13 sierpnia 2023

1. Jeszcze tyle przeróżnych niepokojów trapi nie tylko nasze dusze, ale również całe nasze społeczeństwo. Dlatego w tym wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy, a także sens i religijną wartość milczenia. Nade wszystko powierzajmy je opatrzności Bożej przez ręce naszej Niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki. Dziś,13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie po wieczorowej Mszy świętej.

2. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godzinie 8.00, 11.00, 16.30. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o opiece Bożej. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości.

3. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

4. Msza Święta dziękczynna za zbiory w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00. Parafian z Kłudna prosimy o przygotowanie wieńca dożynkowego. Na przyszły rok, prosimy, Podczaszą Wolę.

5. 30 sierpnia 2023 roku /środa/chcemy pojechać do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu i Św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd o godzinie 5.00, koszt 100zł. Zapisy w kancelarii parafialnej, zapraszamy.

6. Bóg zapłać, za ofiary składane na nasze prace remontowe, w przyszłą niedzielę  ofiary tacy  będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek, 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia (wspomnienie obowiązkowe).

Czwartek, 17 sierpnia – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).

Piątek, 18 sierpnia – bł. Sancja Szymkowiak (1910-1942), wielkopolska serafitka, którą podczas ostatniej wojny światowej wielu ludzi nazywało „aniołem dobroci” (wspomnienie obowiązkowe).

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE – 6 sierpnia 2023r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół to święto obchodzi już od VI wieku, a w Polsce znane jest od wieku XI. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze Święte o godz.8.00, 10.00, 12.00 /Borowina / i  16.30.

2 . Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek  na Jasną Górę. Dziś, 6 sierpnia 2023 r.  rozpocznie się 45. Piesza Pielgrzymka Radomska na Jasną Górę. Pielgrzymka z naszego Dekanatu  drzewickiego od 8 – 13 sierpnia 2022r. Zapisy w grupie „ 5”- od 4 sierpnia w Sali parafialnej w Drzewicy ( wejście od parkingu przy ulicy Warszawskiej) w godzinach 16.00–18.00.                              Przez naszą parafię przejdą Pielgrzymki: Drohiczyna , przyjdzie na nocleg 7 sierpnia,  8 sierpnia Białegostoku, Łomży i WarszawskaPraska. Prosimy serdeczne przyjęcie, przygotowanie posiłków, poczęstunków. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej. 

3. 30 sierpnia 2023 roku /środa/chcemy pojechać do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu i Św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd o godzinie 5.00, koszt 100zł. Zapisy w kancelarii parafialnej, zapraszamy.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.

5. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Tradycyjnie w tę niedzielę ofiarami wspieramy nasze prace remontowe.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 30 lipca 2023

1. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. 6 sierpnia z Radomia,  wyjdzie 45 Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej. 8 sierpnia wyjdzie grupa „5” z Drzewicy. Zapisy od 4 sierpnia w sali parafialnej”Siewca Ziarna”w godzinach 16.00- 18.00.  Koszt 90 zł. Autokar powrotny 40 zł.

   Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. We wtorek, 1 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

3. Tego samego dnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.

4. W piątek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona wszystkich proboszczów.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej przez wstawiennictwo Świętego Jana Marii Vianneya podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy prosili o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi od godz. 17.00. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 18.00. A w sobotę uczcimy Matkę Najświętszą i powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam tego dnia na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 17.15. 

6. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu potęgi Bożej. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 16.30. Msza św. odpustowa w Borowinie o godz. 12.00

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 23 lipca 2023

1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnął podkreślić ich obecność i rolę także w rodzinach oraz lokalnych społecznościach. „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni” – podkreśla Papież w swoim nauczaniu. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę dzisiejszą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.

2. We wtorek, 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, a dziś po każdej Mszy Świętej pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii jest związane z akcją Św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na środki transportu dla misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach.

W tym tygodniu patronują nam: 

Poniedziałek, 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku (wspomnienie obowiązkowe).

Środa, 26 lipca – św. św. Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny (wspomnienie obowiązkowe).

Sobota, 29 lipca – św. św. Marta, Maria i Łazarz, przyjaciele Pana Jezusa z Betanii (wspomnienie obowiązkowe).

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 9 lipca 2023

1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia. 

2. We wtorek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. /Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Ale swoim pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, przeznaczamy je na malowanie dachu plebanii. Zakupiliśmy nowe nagłośnienie przenośne, kosztowało 4700 złotych. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych.

4. W ubiegłym tygodniu zmarł + Jan Kopczyński z Klwowa, żył 77 lat. Wieczny odpoczynek… 

W tym tygodniu patronują nam:

Środa, 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich (wspomnienie obowiązkowe).

Czwartek, 13 lipca – św. św. Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego (wspomnienie obowiązkowe).

Sobota, 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza (wspomnienie obowiązkowe).

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 25 czerwca 2023

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy do odmawiania litanii.

3. We czwartek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, ks. bp Marku, naszym Pasterzu, ks. bp Piotrze, Solenizancie i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze. Msze Święte o godzinie 9.00 i 18.00. 

4. W I sobotę miesiąca o godz.18.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze niewierności i znieważenia. Różaniec o godzinie 17.15.

5. Msze Święte niedzielne o godzinie  8.00,  11.00 , 14.30 / Borowina/   i  16.30. 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Dzisiaj, w niedzielę po Mszach świętych będzie promocja książki ”Socjolog na ambonie” Ks. profesora Jana Szymczyka.

8.  ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Zofia Rokicka z Kłudna żyła 87 lat. Pogrzeb będzie jutro, w poniedziałek, 26 czerwca 2023r.o godzinie 14.00. Wieczny odpoczynek…

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 18 czerwca 2023r.

1.Dziś przypada jedenasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. 

 2. Piątek jest dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 8.30, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas  wakacji. Spowiedź dzieci przed zakończeniem w czwartek od  16.30-17.00. W tym dniu, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy do modlitwy w intencji ojców.

 3. W sobotę, 24 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie promocja książki ”Socjolog na ambonie” Ks. profesora Jana Szymczyka. 

5. W ubiegłym tygodniu zmarli: + Emilia Jędrasik, zamieszkała w Klwowie,  żyła 88 lat; + Ewa Stolarek z Sulgostowa, żyła 97 lat. Wieczny odpoczynek… 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

 

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  –  4 czerwca 2023

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

 2. Jutro, 5 czerwca, o godz.17.00 próba dzieci sypiących kwiatki w Boże Ciało.

 3. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 8.00, 11.00 i 16.30 Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. Druhów Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy, dziękujemy.

 4. Litanie do Serca Pana Jezusa odmawiamy codziennie po Mszy Świętej o godz. 6.30, w oktawie Bożego Ciała po godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

5. Wszystkich, którzy modlą się za kapłanów zapraszamy na Pielgrzymkę Apostolatu „Margaretka” do Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole w sobotę 17 czerwca. Początek spotkania godz. 10.00. W programie konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za kapłanów. Pielgrzymkę zakończymy Mszą Św. o godz. 12.15.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej w przyszłą niedzielę po wieczorowej Mszy Świętej. Zapraszamy.

7. Taca w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na prace remontowe. Bóg zapłać.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 28 maja 2023

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!

2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze Święte o 9.00, 12.00 /Borowina/ i 18.00.

3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.

 4. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po pierwszej Mszy Świętej będziemy odmawiali Litanię do Serca Pana Jezusa. Módlmy, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

5. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Kościele w Polsce jest ono obchodzone od 2013 roku. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Postarajmy się o chwilę osobistej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, w tym czasie również okazja do spowiedzi świętej i pierwszopiątkowe nabożeństwo Wieczorna Msza Święta wynagradzająca godz. 18.00.

    W pierwszą sobotę o godzinie17.15 pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej, Msza Święta o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21 maja 2023

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce.

2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w najbliższą środę modlimy się też za prześladowany Kościół w Chinach.

3. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

4. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki.. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

5. Porządek dekoracji ołtarzy kościoła w roku 2023 będzie tak jak poniżej jest przedstawiony.

6. Msza święta dziękczynna za zbiory w tym roku będzie 20 sierpnia o godzinie 11.00. Parafian z Kłudna, prosimy, o zrobienie wieńca dożynkowego.


Porządek dekoracji kościoła kwiatami w 2023 r.

Boże Ciało    –   Klwów

Czerwiec       –   Kłudno

Lipiec            –   Głuszyna

Sierpień        –   Podczasza Wola

Wrzesień      –   Kadź

Październik  –   Sulgostów

Listopad       –   Kolonia Ulów, Klwowska Wola

Grudzień      –   Borowa Wola ,W. Ligęzowska, Brzeski, Ligęzów.

Kościół w Borowinie  – Borowina przez cały rok

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 14 maja 2023

1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy i uroczystość Świętego Macieja Apostoła gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Uwielbiamy Boga za dar Patrona i łaski przez niego wyproszone. Polecajmy Jego opiece dzieci, które dziś przystąpiły do I Komunii Świętej.

2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

      Procesja do Krzyża w poniedziałek – Klwów-Górki, wtorek – droga na Sulgostów, środa – droga na Brzeski.  Zapraszamy na godzinę 17.15 

3. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy świętej o godzinie 11.00 dzieci z klas IV będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej. Spowiedź przed rocznicą w sobotę o godzinie 9.00. 

W tym tygodniu patronuje nam:

Wtorek, 16 maja – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski (święto).

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 7 maja 2023

1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.

2. A w poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich parafian gorąco zapraszam na Eucharystię tej uroczystości o godz. 18.00.

3. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Msza Święta o godzinie 18.00,różaniec fatimski i majowe nabożeństwo.

4. W przyszła niedzielę, 14 maja, będziemy przeżywać uroczystość Świętego Macieja Apostoła, Patrona naszej Parafii. Dziękujmy Bogu za łaski otrzymane za jego wstawiennictwem i prośmy, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci. W tym dniu o godzinie 9.30 dzieci klas III przystąpią do I Komunii Świętej. Pierwsza Spowiedź Święta w sobotę o godzinie 9.00. Msze Święte o godzinie 8.00, /9.30 I. Komunia/, /12.00 suma z procesją/ i 16.30. 

5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Spotkanie dzieci klas IV przed rocznicą I Komunii we wtorek o godzinie 16.30.

7. Dziękujemy za ofiary, taca w przyszłą niedzielę przeznaczamy na ogrzewanie kościoła i elewacje plebanii. 

W tym tygodniu patronuje nam:

Poniedziałek, 8 maja – św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski (uroczystość).

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 30 kwietnia 2023

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.

2. W dzisiejszą niedzielę – Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców, z zachętą do refleksji nad naszą chrześcijańską troską o bezpieczne poruszanie się po drogach i przestrzeganie przepisów drogowych. 

3. W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwem. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

4. Dzień 1 maja – to także Święto Pracy., nie można pominąć okazji, jaką daje pierwszomajowe wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, aby żarliwie prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

5. We wtorek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

6. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 11.00 i 16.30 Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Najświętszej.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Spowiedź od godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta wynagradzająca oraz pierwszopiątkowe nabożeństwo o godz. 18.00. W pierwszą sobotę o godzinie 17.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej i Msza Święta o godz. 18.00.

8. W ubiegłym tygodniu zmarł: Andrzej Rokicki z Kłudna, żył 56 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 23 kwietnia 2023

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii.

2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. 

ZAPROSZENIE NA MSZĘ ŚW. W INTENCJI KSIĘDZA BISKUPA MARKA

25 kwietnia przypada święto patronalne naszego Biskupa Diecezjalnego – Księdza Biskupa Marka Solarczyka. W tym dniu szczególnie chcemy otoczyć naszego Pasterza życzliwą modlitwą, dlatego zapraszam we wtorek, w dniu 25 kwietnia, do Katedry radomskiej na godzinę 18.00 na Msza Święta w intencji Dostojnego Solenizanta. Serdecznie zapraszam Czcigodnych Księży, osoby życia konsekrowanego oraz przedstawicieli wiernych świeckich do wspólnej modlitwy.                                     

Bp Piotr Turzyński

4. W sobotę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

5. Przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Taca na Wyższe Seminarium w Radomiu.

6. W tym tygodniu wywieźliśmy śmieci cmentarne. Koszt 7635,81 zł. Dziękuje panu wójtowi za załadunek do kontenerów.

7. Spotkanie dzieci komunijnych w wtorek i piątek o godzinie 17.00.

8. W tym tygodniu zmarł Henryk Ogrodniczek z Borowej Woli, żył 66 lat. Wieczny odpoczynek… 

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek, 24 kwietnia – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski (uroczystość).

Wtorek, 25 kwietnia – św. Marek Ewangelista (†98-117), wedle tradycji Kościoła autor Ewangelii uważanej za najstarszą, a jednocześnie najkrótszą spośród pozostałych, kuzyn św. Barnaby, towarzysz św. Pawła, a później św. Piotra (święto).

Sobota, 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy (święto).

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO – 16 kwietnia 2023

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy zadanie: głosić i uobecniać swoim życiem miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” O godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też dzisiaj ofiarami wspieramy dobre dzieła naszej diecezjalnej CARITAS.

3. 21 kwietnia 2023r. o godzinie 19.00, młodzież klas VIII przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę Pasterza naszej diecezji, Ks. Biskupa Marka Solarczyka. Prosimy o modlitwę. Spowiedź  w  środę o godzinie 17.00.

4. Przyszła niedziela, 23 kwietnia, na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

5. Msze Święte w przyszłą niedziele o godzinie: 8.00, 9.30./Borowina/ 11.00 i 16.30.

NIEDZIELA WIELKANOCNA – 09 kwietnia 2023

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO                                 

SŁOWO BISKUPA RADOMSKIEGO NA WIELKANOC 2023

Moi Drodzy!

Święta Zmartwychwstania Pańskiego są dla nas okazją do dziękczynienia Bogu za wielki dar Jego życia, jaki został nam ofiarowany dzięki zbawczej ofierze Jezusa Chrystusa.

Razem z wami dziękuję Miłosiernemu Bogu za wszelkie owoce, które stały się udziałem każdego, kto został odnowiony przez Ducha Świętego i przeżył wielkopostny czas z pragnieniem zmartwychwstania do życia w światłości Bożej łaski. Dziękuję oddanym duszpasterzom, którzy przewodniczyli modlitwom i rekolekcjom, sprawowali sakramenty i byli opiekunami duchowych tajemnic w życiu wiernych.

Niech czas Świąt Wielkanocnych umocni wspólnotę Kościoła Radomskiego i wszystkich czerpiących ze źródła Bożego błogosławieństwa w naszych parafiach, abyśmy zawsze trwali przy Bogu i każdego dnia rozwijali dary Jego świętości, pokoju i miłości.

Niech Maryja, Matka Kościoła otacza nas swoją opieką i wspiera jedność w naszych rodzinach, parafiach i całej Diecezji.

Wasz biskup Marek 


2. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem wszystkich Parafian i miłych Gości . Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

3. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do Sióstr, s. Danuty i wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie, dekoracji/ Ciemnicy, Grobu Pańskiego, ołtarzy/ w naszej świątyni, dziękuję za ofiary na kwiaty, adoracje, czuwanie OSP z Klwowa i Sulgostowa i udział w   celebracji Triduum Paschalnego. Dziękuję chórowi, ks. Karolowi i służbie liturgicznej. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

4. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godzinie: 8.00, 10.00, 12.00 i 16.30. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godzinie 15.00 – 16.30 . Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msze Święte o godzinie: 8.00, 10.00, 12.00, 14.30 /Borowina o godz. 16.30./