Ogłoszenia

    NIEDZIELA WIELKANOCNA  –  4 kwietnia 2021 ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO   

SŁOWO BISKUPA RADOMSKIEGO NA WIELKANOC 2021

Moi Drodzy!

Wielkanocne spotkania ludzi ze Zmartwychwstałym Jezusem Chrystusem sprawiały, że doświadczali oni mocy Bożego Życia we wszystkich tajemnicach swojego życia.

Razem z Marią Magdaleną zawierzamy Bożej Miłości tych, którzy wytrwale i z ofiarną miłością przeżywają swoje życiowe powołania. Podążając do pustego grobu z Piotrem i Janem, dziękujemy za duchową moc ofiarowaną nam przez wszystkich żyjących w mocy Bożej łaski. Stając przy apostole Tomaszu, dziękujemy za każdego człowieka, który oddał życie Bogu, pokonując swoje zwątpienia i trudności w wierze.

Od uczniów idących do Emaus uczymy się wrażliwości serca i otwartości wiary na bliskość Pana. Dziękujemy wszystkim, na których zawsze możemy liczyć i którzy niosą pomoc w tym trudnym czasie samotności, choroby i oczekiwania na bezpieczne warunki życia.

Wsłuchując się w wyznanie miłości, poprzez które apostoł Piotr oddał całego siebie Jedynemu Kapłanowi, dziękujemy duszpasterzom, którzy byli sługami Bożego Miłosierdzia i opiekunami Bożego Życia w ludzkich duszach.

Niech czas Świąt Wielkanocnych, pomimo otaczających nas trudności, przyniesie umocnienie życia z Bogiem, utrwalenie pokoju i miłości pośród nas oraz odnowi nadzieję na owoce Bożej opieki.

Niech Matka Boża będzie orędowniczką naszych spraw i wyjedna naszej diecezji obfite owoce rozpoczynającego się w Niedzielę Miłosierdzia Jerycha Rodzin.

Wasz biskup Marek


   1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Siostrze Danucie, oraz tym, którzy pomagali przygotować ołtarz adoracji grób Pański, posprzątali kościół i przystroili go kwiatami. Siostrom zakonnym,  strażakom, chórowi, orszakowi procesyjnemu, a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza z jej opiekunem ks. Rafałem. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.
 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte jak w niedziele.
 1. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 spotkajmy się na godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.

4.W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Marianna Lichowska z Kłudna, żyła 85 lat. Pogrzeb będzie w środę, 7 kwietnia,  o godzinie 12.00. Wieczny odpoczynek….

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ  – 28 marca 2021 

1.Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi.

 1. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.
 1. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu po liturgii do godz. 21.00. a Wielki Piątek od godz. 14.30 adoracja i rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego.

 Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz.18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 22.00.

 1. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani. a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz.  9.00 do godz. 16.30.

Święcenie pokarmów w Klwowie od godz. 8.30 do godz. 10.00 na zewnątrz Kościoła. Święcenie  w pozostałych miejscowościach od godz. 10.15., przy głównych figurach na zewnątrz według dwóch  tras:

Trasa I – Borowa Wola, Kadź, Podczasza Wola, Kłudno, Głuszyna.

Trasa II – Ligęzów, Brzeski, Wólka Ligęzowska, Waliska, Borowina, Kolonia Ulów.   Ze względu  na pandemię jedziemy własnymi pojazdami.

 1. Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00. Zabierzmy na nią świece. Rezurekcja w poranek wielkanocny o godz. 6.00.
 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Anna Dąbrowska z Klwowa, żyła 70 lat. Wieczny odpoczynek…

ADORACJA GROBU PAŃSKIEGO– WIELKA SOBOTA

8.00     –  10.00   –     Klwów,

10.00  – 11.00        –    Klwowska Wola,

11.00  – 12.00  –    Borowa Wola

12.00  – 13.00    –    Kolonia Ulów

13.00 – 14.00    –    Sulgostów

14.00  – 15.00    –   Kadź. Podczasza Wola

15.00  –  16.00    –  Kłudno

16.00  –  17.00     –  Głuszyna

17.00   –  18.00     – Brzeski, Ligęzów,  WólkaLigęzowska, Borowina 

Adoracja po nabożeństwie wielkosobotnim do 22.00. Zapraszamy .

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 marca 2021

 1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce. Rekolekcje i jutrzejsza spowiedź święta niech nam w tym pomogą. Spowiedź św. według godzin sprawowanych Mszy Świętych 8.30, 10.00, 12.00 i 16.00. Zapraszamy  z rygorem sanitarnym.                                                                                                                                                                                                                                        
 2. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 1. W czwartek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja dziecka poczętego zagrożonego zagładą, to piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcam, by także z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne. Msze św. o godz.: 8.00, 10.00, 16.00
 1. W najbliższy piątek, 26 marca, o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa, w niedzielę o godz. 16.00 – Gorzkie Żale. 
 1. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej.
 1. Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa składamy u Sióstr lub w kancelarii parafialnej. Dziękujemy.
 1. Spowiedź chorych i starszych ze względu wzrastającej pandemii w innym czasie.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  – 14 marca 2021

 1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.
 1. Przez cały marzec po Mszy Świętej o 6.30 odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 1. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.
 1. Droga krzyżowa w piątki o godz.16.30 dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 1. W przyszłą niedzielę nauki rekolekcyjne będzie głosił Ks. Robert Kotowski, proboszcz z Łęgonic Małych, prosimy o modlitwę.
 1. Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa składamy u Sióstr lub w kancelarii parafialnej. Dziękujemy.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7 marca 2021

 1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga.
 1. Przez cały marzec po Mszy Świętej o godz. 6.30 odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin. W każdy niedzielę marca po Mszy Świętej o godz. 10.00 zapraszamy szczególnie mężczyzn naszej parafii (młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków) na adorację i modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa, aby dobrze wypełniali zadania powierzone im przez Boga.
 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30 dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 1. W piątek został zdjęty obraz Matki Bożej z ołtarza głównego, aby założyć nowe płótno-tło. Wymienić trzeba także, całą spróchniałą konstrukcję drewnianą podtrzymującą obrazy Matki Najświętszej, Przemienienia Pańskiego i podstawę mechanizmu zasłaniającego. Koszt ponad 4.000 złotych.
 1. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.00 będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci klas III. Zapraszamy rodziców z dziećmi.
 2. Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa składamy u Sióstr lub w kancelarii parafialnej. Dziękujemy.

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej- Klwowa do wieczności odeszła + Irena Gaca , przeżyła 84 lata. Pogrzeb będzie w wtorek 9 marca o godzinie 13.00.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 lutego 2021 

 1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne. 
 1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
 1. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po pierwszej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.
 1. W każdą niedzielę marca po Mszy Świętej o godzinie 10.00 zapraszamy szczególnie mężczyzn naszej parafii (młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków) na adorację i modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa, abyśmy dobrze wypełniali zadania powierzone nam przez Boga, które wiążą się z męstwem i ojcostwem.
 1. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.
 1. W pierwszy czwartek marca będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi od 16.00 i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy. W pierwszą sobotę o godz.16.00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi i różaniec.
 1. Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa składamy u Sióstr lub w kancelarii parafialnej. Dziękujemy.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 lutego 2021

 1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

3.Wprzyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misje.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. W ubiegłym tygodniu z Kolonii Ulów do wieczności odszedł: + Tadeusz Stańczyk, żył 91 lat. Wieczny odpoczynek….

 

 

 

DEKRET

W związku ze stanem epidemii, biorąc pod uwagę zagrożenie zdrowia oraz życia wiernych, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego  

udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej

osobom w podeszłym wieku i kobietom w stanie błogosławionym, osobom chorym oraz tym, którzy czują wielką obawę przed zarażeniem.

    Jednocześnie przypominamy o przestrzeganiu wszelkich norm sanitarnych związanych ze stanem epidemicznym w czasie sprawowania posługi duszpasterskiej. Podczas każdej liturgii należy umożliwić wiernym przyjęcie Komunii Świętej zarówno do ust, jak i na rękę.

X Marek Solarczyk – Biskup Radomski

Biskup Radomski Henryk Tomasik wyróżnił godnością Kanonika naszego Księdza Proboszcza Stanisława Pudzianowskiego!

Z okazji otrzymania przez naszego Proboszcza, Księdza Stanisława Pudzianowskiegogodności Kanonika, serdecznie gratulujemy naszemu Księdzu Kanonikowi oraz  życzymy wielu Łask Bożych, obfitości Darów Ducha Świętego, opieki Matki Bożej – Matki Kapłanów, sił i zdrowia w codziennej, trudnej posłudze kapłańskiej oraz owocnej pracy dla dobra naszej Parafii i Kościoła.  

W imieniu Akcji Katolickiej, wszystkich organizacji i grup działających na terenie naszej parafii oraz w imieniu wszystkich parafian:
Sławomir Szymczyk