TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 – 10 listopada 2019

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
  1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.
  1. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 8.00 i 10.00. Po Mszy św. o godzinie 10.00 zapraszamy na akademię i przemarsz pod pomnik Lotników.
  1. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych.
  1. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 3 listopada 2019

1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.
  1. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.
  1. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu w tygodniu po pierwszej Mszy św. oraz wszystkie w niedziele roku.
  1. W Nieznamierowicach, 9 listopada, w sobotę o godzinie 10.00 w sali pod plebanią odbędzie się katecheza dla narzeczonych.
  1. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
  1. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa.

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA – 27 października 2019

1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła.
  1. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godz. 16.30.
  1. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Procesja na cmentarz po Mszy św. o godz. 12.00.
  1. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i  16.00.
  1. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Przygotujmy także nasze serca.
  1. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
  1. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.
  2. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Tadeusza Litwińskiego z Brzezek. Żył 79 lat.  Wieczny odpoczynek…