Ogłoszenia

      DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU –  19 stycznia 2020

 

 1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

Modlitwa zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

 1. Dziś, dzień imienin Pasterza Diecezji Ks. Biskupa Henryka Tomasika. W Modlitwie wiernych i modlitwach osobistych polecajmy Bogu Dostojnego Solenizanta.
 1. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.                                                                                                                                                                                 
 2. W tym tygodniu spalił się dom pani Doroty Milczarskiej, z d. Borowiecka – chórzystki  z Klwowskiej Woli. Spaliło całe wnętrze domu, wszystko jest do remontu. Pani Dorota wraz z córką, bardzo dziękuje za okazane serce i wszelką pomoc i życzliwość dniu pożaru i teraz. Jako Parafia chcemy pomóc w tym nieszczęściu ofiarując  ofiary do puszek w przyszłą niedzielę po Mszach świętych.                                        
 1. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Pozostałe osoby i rodziny, mogą zapraszać do 2 lutego. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, składane ofiary, poczęstunki,  wspólną modlitwę , rozmowy na tematy osobiste  i parafialne. Życzymy jeszcze, aby Jezus Chrystus, Syn Boży był  kochany i czczony w każdym sercu  i każdej rodzinie.  Niech Bóg  wszystkim  błogosławi.                                                                                                                                                                                                                                                                                                    
 2. W tym tygodniu zmarli: + Janina Michalska z Wólki Ligęzowskiej, żyła 91 lat, +  Bogdan Przyborek z Brzezek, żył 53 lata.   Wieczny odpoczynek….

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 12 stycznia 2020

 

 1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
 1. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.

     Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.

 1. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
 1. Odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda w tym tygodniu w Klwowie.

Poniedziałek – od godz. 9.00

– ulica Radomska, lewa strona, od państwa Patrzycznych i Plac  Świdzińskiego do państwa Sokołowskich, 

– ulica Radomska, prawa strona od p. Stańczyków i  Polna i Plac  Świdzińskiego.

     Wtorek – od godz. 9.00

–  Ulica Opoczyńska od państwa Kilijanków

–   ul. Spacerowa, Południowa

 

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 5 stycznia 2020

 

 1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.
 1. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze święte jak w niedziele. Taca przeznaczona na misje.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.                                                                                                                                                                                                                                  
 2. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Stanisławę Litwińską z Głuszyny, żyła lat 66; + Honoratę Łukasik z Klwowa, żyła lat 85; + Helenę Głąb z Głuszyny, żyła lat 95. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…  Pogrzeb śp. Heleny Głąb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00.                                                                                                                                                                                                                                                            
 3. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy :

Wtorek       –    Kłudno

Środa          –    Klwów Górki od 9.00

                         Klwów ul. Przysuska, Domy Nauczyciela od 14.30

Czwartek    –    Borowina

                         Klwowska Wola od 14.30

Piątek      –       Kłudno  Górne, Głuszyna Pola, Kirkut

                        Głuszyna –Za Łąkami, Kamienne Działki

Sobota        –    Kadź

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1 stycznia 2020

 

 1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.
 1. U progu tego nowego roku kalendarzowego jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób mogą spełnić się nasze najlepsze życzenia, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy, i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2020 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.
 1. Przypominam, że w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca – dzień naszego oddania Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Serdecznie zapraszam na Eucharystię sprawowaną o godz. 16.00. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie od 15.30. 
 1. Spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej w niedzielę po Mszy świętej wieczorowej.

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA  – 29 grudnia 2019

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa.

   Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i  mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.

 1. Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 16.00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca – czyli szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w następujących godzinach: 15.30 – 16.30.
 1. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
 1. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:

Poniedziałek  –     Głuszyna Centrum.

Wtorek           –     Borowa   Wola

Czwartek        –     Podczasza    Wola

Piątek              –    Kolonia  Ulów

Sobota             –    Wólka Ligęzowska, Brzeski, Ligęzów.

NARODZENIE PAŃSKIE – 25 grudnia 2019

 1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z największą radością śpiewaliśmy „Chwała na wysokości Bogu…”. Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Przeżywajmy święta w gronie rodzinnym.
 1. Zachęcam do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą przede wszystkim z naszych serc.
 1. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i polskich wydziałów teologicznych. Polecam zbiórkę ofiarności Parafian.
 1. W najbliższą sobotę, w Sulgostowie, rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech będzie to okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na remont organów. Pojazdy prosimy na 8.30.

5.Serdeczne Bóg zapłać s. Danucie i wszystkim pomagającym w wykonaniu dekoracji Bożonarodzeniowej. Dziękuję za ofiarowane choinki do Żłóbka.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU  – 22 grudnia 2019

 1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży.
 1. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 1. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 1. Zapraszamy do udziału w Pasterce w naszej parafialnej świątyni. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę. 
 1. 5. W poniedziałek i we wtorek o godz.6.30 ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej.
 1. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy czcigodnych małżonków. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

podczas Mszy świętej.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 15 grudnia 2019

 1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.

     W naszej parafii to czas Rekolekcji adwentowych i adoracji Najświętszego Sakramentu. Jutro, w poniedziałek, dzień spowiedzi świętej od 9.00 – 12.45 i 15.30 – 16.15. Msze święte  o godzinie 8.30/roraty/, 10.00, 12.00 i 15.30. Porządek adoracji: poniżej

 1. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
 1. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
 1. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

 

NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY – 8 grudnia 2019

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

 1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.
 1. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.
 1. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba.

   W przyszłą niedzielę i poniedziałek będziemy przeżywać uroczyste wystawienie Najświętszego Sakramentu, zwane nabożeństwem 40-godzinnym. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz.6.30 i Godzinkach. Porządek adoracji ponizej

 1. Od początku Adwentu, w każdą niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.00 przez cały rok, zapraszamy na adorację Najświętszego sakramentu.                                                                                                                                                                                 
 2. Spowiedź chorych przed świętami 13 grudnia w piątek od godziny  9.00. Zapisy w kancelarii.
 1. Tradycyjnie w I Niedziele Adwentu pobłogosławiliśmy opłatki na wieczerze wigilijną. Siostry rozprowadzają opłatki w kruchcie kościoła i domu zakonnym. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji, będzie to wyraz naszej wdzięczności dla s. Danuty- organistki i sióstr za ich prace i poświęcenie.                                                                                                                                                                                                                                         
 2. Dziękujemy za ofiary składane na remont organów.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 1 grudnia 2019

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie. Ponadto naszej Diecezji Radomskiej, chcemy ten rok także przeżywać, jako Rok Rodziny.. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie i umacniać nasze rodziny.

    Od dzisiejszej niedzieli, po Mszy św. o godzinie 10.00 przez cały rok, zapraszamy na adorację Najświętszego sakramentu. 

 1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.    
 1. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Przed Mszą św. o godz. 6.10 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej 15.15 i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Msza św. o godzinie 16.00.

Niech liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci. Niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego świętego.

   W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu. Msza św. o godzinie 16.00. Różaniec po Eucharystii.

 1. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego.
 1. Spowiedź chorych przed świętami 9 grudnia w poniedziałek od godziny 9.00. Zapisy w kancelarii.                                                                                                                                                                                                                                          
 2. Tradycyjnie w I Niedziele Adwentu pobłogosławimy opłatki na wieczerze wigilijną. Siostry rozprowadzają opłatki w kruchcie kościoła i domu zakonnym. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji, będzie to wyraz naszej wdzięczności dla s. Danuty- organistki i sióstr za ich prace i poświęcenie.                                                                                                                                                                                                                                                                
 3. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na nasze prace remontowe (remont organów), natomiast zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.