Ogłoszenia

    DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17 października 2021

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o godzinie 16.00 na  Mszę św.  wieczorną i na różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu.

3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przyjmujemy już wypominki roczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe. Sprzątając cmentarz wyrzucajmy śmieci do kontenerów. Dziękujemy.

4. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

5. Przypominamy, że w każdą niedzielę w godz. 11.00 – 12.00 trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu. Jest tak wiele spraw, które trzeba omawiać z Bogiem, tak wielu ludzi prosi nas o modlitwę, w tylu momentach życia potrzebujemy konkretnej interwencji Bożej, dlatego adoracja to jest właśnie czas, w którym możemy wszystko wypowiedzieć to przed Bogiem w osobistym spotkaniu.

6. W przyszłą niedziele rozpocznie się Tydzień Misyjny, taca przeznaczona na misje

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym

– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10 października 2021

 1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.
 1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
 1. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o godz. 16.30. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 1. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
 1. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.
 1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne, kwartalne, jednorazowe. Ze stolika pod chórem i z kancelarii można zabrać formularze wypominków jednorazowych.
 1. Bóg zapłać za ofiary składane na nowe ogrodzenie cmentarza. Porządkując groby, prosimy też o wrzucanie śmieci do ustawionych kontenerów.
 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Stanisława Wencel z Borowej Woli, żyła 76 lat. Wieczny odpoczynek…
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

 Zaproszenie na Inaugurację prac Synodu w Diecezji oraz modlitwę w intencji śp. Biskupa Jana Chrapka 

Droga wspólnoto Kościoła Radomskiego!

Ojciec Święty Franciszek w dniu 9 października bieżącego roku, uroczyście rozpocznie w Watykanie XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. To dzieło Kościoła powszechnego będzie odbywało się pod hasłem: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” i będzie miało bardzo ważny etap prac, w które ma włączyć się także nasza diecezja. Wraz z całym Kościołem, zostaliśmy zaproszeni do podjęcia refleksji nad wyzwaniami, jakie powinna z oddaniem przeżywać wspólnota wierzących i dzięki którym: „Kościół będzie mógł nauczyć się na podstawie tego, czego doświadczy, jakie procesy mogą mu pomóc w przeżywaniu komunii, w realizowaniu uczestnictwa, w otwarciu się na misję. Nasze „podążanie razem” jest w istocie tym, co najlepiej realizuje i ukazuje naturę Kościoła jako pielgrzymującego i misyjnego Ludu Bożego” (Dokument przygotowawczy, XVI Zwyczajnego zgromadzenia ogólnego synodu biskupów, n. 1). Szczegółowe informacje na temat organizacji prac synodalnych w naszych wspólnotach parafialnych i grupach modlitewno-formacyjnych będą podane w późniejszym terminie.

 Zapraszam serdecznie na rozpoczęcie prac synodalnych w naszej diecezji, które będzie miało miejsce podczas wspólnej modlitwy w katedrze radomskiej, w dniu 15 października 2021 roku. O godz. 17.00 zawierzymy nasze prace Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej, a następnie, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla naszej diecezji
na czas synodu i wszystkie dzieła powierzone nam przez Boga. W naszej modlitwie będziemy także polecać Miłosiernemu Bogu, zmarłego przed dwudziestu laty (18 października) naszego biskupa Jana Chrapka i wręczymy tegoroczną nagrodę Viventi Caritate, przyznawaną przez Kapitułę Funduszu Jego imienia. Serdecznie proszę, aby w naszych parafiach, wspólnotach i osobistych intencjach, nie ustawała modlitwa w intencji dobrych owoców synodu.

                                                                                      Wasz biskup Marek

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    3 października 2021

 1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną.
 2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 poprzedzone Mszą św. o godz. 16.00.
 1. Otoczmy szczególną modlitwą dzieci pierwszokomunijne, którym na Mszy Świętej o godz.16.30 wręczymy ich pierwsze pobłogosławione różańce.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. „Chcesz świętych kapłanów? Módl się za nich”. W odpowiedzi na to wezwanie zapraszamy do modlitwy za kapłanów z naszej parafii. W naszej parafii istnieje Apostolat „Margaretka”, który chcemy kontynuować. Osoby zaangażowane w tę formę opieki duchowej ofiarowują jeden dzień w tygodniu w intencji wybranego kapłana, dla którego wypraszają u Boga potrzebne łaski.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski, zbiórka do puszek na Fundacje „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Taca przeznaczona na remont parkanu.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Józefa Gwiazdowicz-Siedlecka z Sulgostowa, żyła 73 lata. Wieczny odpoczynek…
 1. 11 października /poniedziałek/ 2021r. jedziemy na film „Fatima”, o objawieniach Matki Bożej Fatimskiej. Wyjazd o godzinie 16.30, koszt 30 zł.

 W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

– we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;

– w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 26 września 2021 

 1.  26 września 2021 r. już po raz dziewiąty ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczny Marsz jest organizowany pod hasłem Tato – Bądź, prowadź chroń! Hasło to podkreśla ważność mężczyzny jako ojca rodziny.

Program Marszu:

15.00 – Msza w kościele św. Jana (Fara) przy ul. Rwańskiej

16.00 – Rozpoczęcie Marszu i przejście ulicami: Rwańską i Żeromskiego.

 17.00 – Finał Marszu na Placu Corazziego. Atrakcje dla dzieci i dorosłych.

 1. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia.

          W środę, 29 września, zapraszamy do kina na film pod tytułem „ Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” Wyjazd o 16.30.

 1. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz. 16.30.
 1. W pierwszy piątek miesiąca o godz.15.30 spowiedź i Msza Święta 16.00.
 1. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i różaniec.
 1. W sobotę, 2 października 2021r., chcemy pojechać do Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Wyjazd o 7.15. 
 1. Dziś, w celach statystycznych Kościoła dokonujemy liczenia wiernych obecnych na Mszach i przyjmujących Komunię Świętą.
 1. W tym tygodniu do wieczności odszedł + Józef Więckowski z Sulgostowa, żył 92 lata. Pogrzeb będzie jutro o godzinie 10.00.Wieczny odpoczynek…
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 września 2021

 1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00 będzie montaż słowno- muzyczny o błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim.
 1. W sobotę, 2 października 2021r., chcemy pojechać do Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Koszt 30 złotych, wyjazd o 7.15, zapisy w kancelarii.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;

– we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;

– w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12 września 2021

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia.

2. Dzisiejsze ofiary zostaną przeznaczone na remont parkanu cmentarza. Drodzy, to dzięki waszemu wsparciu i ofiarności możemy kontynuować prace remontowe. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.

3. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

4. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny. Prośmy także o pokój i Bożą mądrość w rozwiązywaniu trudności naszej Ojczyzny.

5. Jutro, Ks. Rafał wraz grupą Parafian udaje się na pielgrzymkę do Medjugorie. Pamiętajmy  w modlitwie, o ich szczęśliwą podróż i błogosławione owoce spotkania z Matką  Bożą.

6. W sobotę, 2 października 2021r., chcemy pojechać do Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Koszt 30 złotych, wyjazd o 7.15, zapisy w kancelarii.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Daniela Łoś z Wólki Ligęzowskiej, żyła 77 lat. Wieczny odpoczynek….

9. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

– w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

– w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

– w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 5 września 2021

 1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.
 1. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Msze Święte o godzinie 8.00 , 18.00  i spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

 

 1. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują. Spotkanie z rodzicami klas III w przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 10.00.
 1. W przyszłym tygodniu taca zostanie przeznaczona na prace nowego muru cmentarnego. Dzięki waszemu wsparciu i pomocy osobistej nasza świątynia i jej otoczenie coraz bardziej zachwycają, chcemy, aby i cmentarz był taki. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy./ Została ukończona nowa wewnętrzna instalacja elektryczna i odgromowa na Borowinie, został zakupiony opał na zimę do kościoła i plebani., cyfryzacja cmentarza, woda na cmentarzu . 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

                                                         

Porządek dekoracji kościoła kwiatami w 2021r

Czerwiec         –   Kłudno

Lipiec              –   Głuszyna

Sierpień          –   Podczasza Wola

Wrzesień        –   Kadź

Październik    –   Sulgostów

Listopad         –   Kolonia Ulów, Klwowska Wola

Grudzień        –   Borowa Wola ,W. Ligęzowska,                                               

                            Brzeski,  Ligęzów

Biskup Radomski Henryk Tomasik wyróżnił godnością Kanonika naszego Księdza Proboszcza Stanisława Pudzianowskiego!

Z okazji otrzymania przez naszego Proboszcza, Księdza Stanisława Pudzianowskiegogodności Kanonika, serdecznie gratulujemy naszemu Księdzu Kanonikowi oraz  życzymy wielu Łask Bożych, obfitości Darów Ducha Świętego, opieki Matki Bożej – Matki Kapłanów, sił i zdrowia w codziennej, trudnej posłudze kapłańskiej oraz owocnej pracy dla dobra naszej Parafii i Kościoła.  

W imieniu Akcji Katolickiej, wszystkich organizacji i grup działających na terenie naszej parafii oraz w imieniu wszystkich parafian:
Sławomir Szymczyk