Droga Krzyżowa ulicami Klwowa – 2022 r.

Droga Krzyżowa ulicami Klwowa – 2022 r.

      W piątek, 8 kwietnia  2022 r., (po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa) wierni naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, która tradycyjnie przeszła ulicami Klwowa. Można powiedzieć, że „publiczna” medytacja nad sensem męki i śmierci Chrystusa stała się istotnym wydarzeniem wielkopostnym w życiu naszej Wspólnoty Parafialnej. Podczas Drogi Krzyżowej niesiony jest ciężki, dębowy krzyż, który posiada swój historyczny wymiar, jeśli chodzi o czas jego „trwania” w naszym kościele.
Był on niesiony przez przedstawicieli poszczególnych stanów: mężczyzn, niewiast, młodzieży, dzieci, ministrantów. Rozważania proklamowali reprezentanci wybranych grup parafialnych, wśród których najliczniejszą stanowili członkowie AK.   

      Nabożeństwu Drogi Krzyżowej przewodniczył Ks. Kanonik Stanisław Pudzianowski – Proboszcz naszej Parafii.

      Zapraszamy do fotorelacji.