Ministranci

    KRÓLUJ   NAM,   CHRYSTE  !

Ministranci to Służba Ołtarza – grupa  występująca w każdej polskiej parafii. Są nimi chłopcy, usługujący w czasie centralnego punktu życia każdej parafii, jakim jest Święta Liturgia. Najważniejszym zadaniem  Ministrantów, to służba w czasie liturgii Mszy Świętej. 

ZAPRASZAMY! W tym miejscu zachęcamy wszystkich chłopców do zapoznania i przyjrzenia się, czym jest ministrantura. Jeśli jednak, gdzieś w naszej parafii są jacyś chłopcy, którzy już chcieliby zostać Ministrantami, to zapraszamy was – przyjdźcie do zakrystii i zapytajcie się, jak możecie nimi zostać! 

MINISTRANCI – MŁODZI PRZYJACIELE JEZUSA. Wasza służba przy ołtarzu jest nie tylko obowiązkiem, ale i wielkim zaszczytem, prawdziwą świętą posługą. Jan Paweł II, 1.08.2001r. 

Kto to jest Ministrant?

Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna.

1. Ministrant jest POMOCNIKIEM przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw. Ministrant usługuje księdzu, gdy przygotowywany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do Mszy śwętej. Pomaga po zakończeniu Mszy świętej.

2. Ministrant jest tym, który NIESIE ZNAKI. Ministrant niesie pewne określone przedmioty, które są dla liturgii niezbędne. Są to przedmioty, które dla liturgii mają szczególne znaczenie. One mają ludziom wierzącym coś przedstawiać i wskazywać na inną rzeczywistość.

3. Ministrant powinien sam BYĆ ZNAKIEM. Ministrant przez służbę wskazuje, że każda liturgia i każde nabożeństwo nie jest tylko sprawą kapłana, lecz sprawą całej parafii i wszystkich wiernych. Ministrant służąc pokazuje, że „uczestniczyć w liturgii” to znaczy nie tylko słuchać czy się przyglądać, ale współdziałać, współtworzyć, czynnie się w nią angażować.

MINISTRANCI W SIECI
 

Ministranci diecezji radomskiej mają swój portal internetowy. Ruszyła strona http://ministranci.radom.pl.

POLECAMY KSIĄŻKĘ

– Przewodnik dla ministrantów [czytaj więcej…

Przyjęcie nowych ministrantów do Służby Ołtarza – 2017 r.

14 maja 2021 r. – wizytacja kanoniczna Ks. Bp Piotra Turzyńskiego