Noc Świętych zamiast Halloween. Dlaczego chrześcijanie nie powinni obchodzić Halloween

     Noc Świętych zamiast Halloween

    W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych w wielu polskich miastach odbędą się modlitewne czuwania, tzw. Noc Świętych, korowody, orszaki czy bale świętych. Inicjatywy te mają być alternatywą dla pogańskiego halloween.  Pozwalają one pokazać, czym jest świętość oraz to, że każdy z nas do tej świętości jest powołany. Organizowanie takich wieczorów modlitwy czy marszów świętych w całej Polsce jest okazją, aby przypomnieć, że zwykli, prości ludzie oddani Panu Bogu, będący i żyjący blisko Pana Boga, kierujący się Ewangelią, przykazaniami – są dla nas zachętą, abyśmy także i my w naszym codziennym zwykłym życiu podejmowali trud starania się o świętość, o to, aby osiągnąć ten „niewiędnący wieniec chwały”, jakim jest życie w Domu Ojca.

10 powodów dla których chrześcijanin nie powinien obchodzić Halloween

      Ze względu na postępującą promocję okultyzmu i magii w środkach przekazu, w środowisku szkolnym i w społecznościach lokalnych, warto posiadać przynajmniej częściową wiedzę na temat szkodliwości tego tak zwanego “święta”, aby móc się do niego odnieść i wiedzieć, jak zareagować.

       Halloween to obce święto zatruwające psychikę i ducha ludzkiego. To obyczaj niepolski i pogański, głęboko obcy narodowi. Wciąganie w tę głupią modę dzieci woła o pomstę do nieba! – powiedział ksiądz prałat Roman Kneblewski 

      Poniżej film o antychrześcijańskich korzeniach Halloween! Obejrzyjcie i udostępniajcie znajomym, którzy mają dzieci. Niech się zastanowią, niech pomyślą dwa razy, zanim narażą swoich najbliższych na straszne niebezpieczeństwo!

     Dlaczego Kościół katolicki sprzeciwia się świętowaniu Halloween? Czy rzeczywiście jest to poważne zagrożenie duchowe? Film precyzyjnie ukazuje odpowiedzi na te pytania. Realizacja: ks. Sławomir Kostrzewa.

Halloween – niewinna zabawa czy jednak kult diabła?

     Decyzję pozostawiamy TobieTy bierzesz odpowiedzialność nie tylko za zbawienie siebie, lecz również za zbawienie Twojego dziecka i bliskich.

      Musimy więc być świadomi, jak zło próbuje się wedrzeć do naszych domów i naszych serc. Jezus po to umarł i zmartwychwstał, abyśmy byli wolni od zła. Bądźmy świadomymi chrześcijanami, nie lekceważmy zagrożeń, które czyhają na nas w świecie. Bądźmy więc blisko Boga, pielęgnujmy nasze piękne chrześcijańskie zwyczaje. Dlatego zachęcamy do stworzenia w tym czasie alternatywy np. przebierania się za świętych, aby pokazać chrześcijańską radość życia, a nie okultystyczną fascynacje śmiercią.

 

„NOC ŚWIĘTYCH” – czuwanie modlitewne pokazujące powołanie każdego człowieka do świętości.

       Organizowane w całym kraju Noce Świętych cieszą się coraz większą popularnością. Są nie tylko alternatywą dla Halloween ale także przypomnieniem, że każdy jest powołany do świętości. Zamiast upiornych dyń – relikwie świętych. Zamiast strojów czarownic i kościotrupów – młodzi przebrani za świętych i błogosławionych różnych epok. Zamiast kultu śmierci i ciemności – pochwała życia i święto światła.

UWAGA! Egzorcyści z diecezji płockiej apelują, by nie uczestniczyć w Halloween!!!

      Zwracamy się z apelem do rodziców, nauczycieli oraz wychowawców dzieci i młodzieży, aby nie organizować i nie uczestniczyć w inicjatywie zwanej „Halloween”. Jest ona obca kulturze polskiej i chrześcijańskiej. Często wiąże się ze wzrostem liczby opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween. Zgłaszają się do nas rodzice z prośbą o pomoc, z powodu pojawiających się  problemów u dzieciktóre brały udział w różnych „zabawach”, odbywających się w okolicach 31 października. Halloween nie jest niewinną, beztroską zabawą, ale grozi otwarciem się na działanie złych duchów. Osoby biorące udział w Halloween nie muszą uczestniczyć w złych rytuałach, składać ofiary ze zwierząt, czy profanować cmentarze bądź Najświętszy Sakrament. Już samo wejście w przestrzeń demonów, choćby dla zabawy, jest niebezpieczne.

     Zachęcamy, by zastąpić te niebezpieczne praktyki świętem Holyween – organizacją korowodów świętych, podczas których dzieci i młodzież przebrani za świętych, na przykład swoich patronów, uczestniczą w balach świętych i czuwaniach modlitewnych.

     Kościół zawsze potępiał praktyki okultystyczne i satanistyczne. Przeciwko Halloween w 2009 roku wypowiedział się papież Benedykt XVI, określając je jako „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”, które „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej, magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”.

      Apelujemy zatem, by unikać tych duchowych zagrożeń. Pamiętajmy, że diabeł nie żartuje!

Płock, 27 październik 2017 r.