Droga Krzyżowa ulicami Klwowa

Droga Krzyżowa ulicami Klwowa 

      W piątek, 23 marca 2018 r., wierni naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, która tradycyjnie przeszła ulicami Klwowa. Rozważania Drogi Krzyżowej oraz symboliczne konstrukcje poszczególnych jej stacji –  od samego początku zaistnienia owego Nabożeństwa – przygotowuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Można powiedzieć, że „publiczna” medytacja nad sensem męki i śmierci Chrystusa stała się istotnym wydarzeniem wielkopostnym w życiu naszej Wspólnoty Parafialnej. Początkowo Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane było w Wielki Piątek. Obecnie ma ono miejsce w piątek przed Niedzielą Palmową. Podczas Drogi Krzyżowej niesiony jest ciężki, dębowy krzyż, który posiada swój historyczny wymiar, jeśli chodzi o czas jego „trwania” w naszym kościele. Był on niesiony przez przedstawicieli poszczególnych stanów: mężczyzn, niewiast, młodzieży, dzieci, ministrantów. Rozważania proklamowali reprezentanci wybranych grup parafialnych, wśród których najliczniejszą stanowili członkowie AK.

   Nabożeństwu Drogi Krzyżowej przewodniczył Ks. Proboszcz Stanisław Pudzianowski.