Odpust św. Macieja Apostoła oraz udzielenie sakramentu „dojrzałości chrześcijańskiej” – 2019 r.

Odpust św. Macieja Apostoła oraz udzielenie sakramentu „dojrzałości chrześcijańskiej”

 

      14 maja 2019 r.  – przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci Świętego Macieja Apostoła, Patrona naszej Parafii.  Uroczystą sumę odpustową, o godz. 12.00, sprawował i homilię wygłosił Ks. Biskup Henryk Tomasik – Ordynariusz naszej Diecezji Radomskiej. Współcelebransem był Ks. Dr Tomasz Herc – Sekretarz Ks. Biskupa. Podczas Eucharystii młodzież klas III gimnazjum oraz VIII klasy szkoły podstawowej przyjęła Sakrament Bierzmowania. W uroczystości odpustowej uczestniczyli również księża z naszego Dekanatu Drzewickiego, z Ks. Dziekanem na czele.  

      Ks. Biskupowi przekazujemy wyrazy wdzięczności za posługę Słowa i Ołtarza oraz udzielenie sakramentu „dojrzałości chrześcijańskiej” naszej młodzieżyJednocześnie zapewniamy Jego Ekscelencję o modlitwie całej naszej Wspólnoty Parafialnej.

      Dziękujemy również wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego parafialnego święta i uczestnictwo w nim. Niech św. Maciej Apostoł – nasz Patron – dalej nam towarzyszy i wspiera nas swoim wstawiennictwem u Boga w realizacji naszego chrześcijańskiego powołania. A bierzmowaną młodzież – niech Duch Święty obdarza swoimi darami i owocami w jej dalszym życiu.

      Zapraszamy do fotorelacji.