PEREGRYNACJA KOPII OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ 7 – 8 września 1972 r.

PEREGRYNACJA KOPII OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ 

    W dniach 7 – 8 września 1972 r. miało miejsce nawiedzenie naszej Parafii przez kopię Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Była to historyczna peregrynacja. W 1966 r. władze komunistyczne „aresztowały” Obraz Nawiedzenia – zamknięto go w zakratowanej kaplicy św. Pawła na Jasnej Górze i nie pozwolono, by wędrował po parafiach. Mimo uwięzienia Obrazu postanowiono kontynuować Nawiedzenie, posługując się takimi symbolami, jak: pusta rama, Ewangeliarz i świeca. Dopiero po sześciu latach, w czerwcu 1972 roku, Obraz wrócił na szlak pielgrzymowania. Stało się to w Radomiu. Wizerunek Pani Jasnogórskiej uwolnili dwaj kapłani pracujący wówczas w Radomiu: ks. Józef Wójcik i ks. Roman Siudek, wraz z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej. Poniżej kilka zdjęć z nawiedzenia naszej Parafii dzięki uprzejmości p. Zygmunta Kopczyńskiego oraz p. Jadwigi Łomża.

 

Jeśli masz ciekawe zdjęcia: dawne (nawet czarno-białe) i nowe, związane tematycznie z istnieniem i historią naszej Parafii, z jej różnymi wydarzeniami, np.: peregrynacjami Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Krzyża św., odpustami parafialnymi, I Komunią św., z wizytacjami Księży Biskupów, udzielaniem sakramentu Bierzmowania, Mszami św. prymicyjnymi itp. – to prosimy, abyś je dostarczył do Kancelarii Parafialnej, a my zeskanujemy zdjęcia i je zwrócimy lub można je samemu zeskanować i przesłać na adres: admin@parafiaklwow.pl  Dobrze by było, aby zdjęcia czy skany były odpowiednio podpisane, czyli zawierały np.: tytuł wydarzenia (co i kogo przedstawiają) oraz jego datę.