Relacja z uroczystości pogrzebowych śp. ks. profesora Jana Szymczyka

Relacja z uroczystości pogrzebowych śp. ks. profesora Jana Szymczyka

Ks. Jan Szymczyk,  profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II – urodzony 19 czerwca 1963 r., zmarł 15 listopada 2020 r. w Lublinie. Został pochowany  na cmentarzu parafialnym w Klwowie. Pochodził z Kadzi, święcenia kapłańskie przyjął 20 maja 1989 r. Socjolog, dyrektor Instytutu Nauk Socjologicznych, kierownik Katedry Socjologii Struktur, Procesów Społecznych i Pracy Socjalnej.

19 listopada 2020 r. odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. prof. Jana Szymczyka, Mszy św. w Kościele Akademickim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przewodniczył ks. bp Piotr Turzyński, Biskup Pomocniczy Diecezji Radomskiej, homilię wygłosił ks. prof. Stanisław Kowalczyk.  W Klwowie Mszy świętej przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik, a homilię wygłosił kolega kursowy zmarłego ks. dr Sławomir Płusa. 

Obszerna relacja pisana jak i dźwiękowa znajduje się na Portalu Diecezji Radomskiej pod tym linkiem: https://diecezja.radom.pl/pogrzeb-sp-ks-prof-jana-szymczyka/

Zdjęcia – źródło Portal Diecezji Radomskiej