RELACJE ZDJĘCIOWE NA FILMACH Z UROCZYSTOŚCI PARAFIALNYCH – 2022 R.

RELACJE ZDJĘCIOWE NA FILMACH Z UROCZYSTOŚCI PARAFIALNYCH – 2022 R.

Poniżej publikujemy zdjęcia z uroczystości i wydarzeń parafialnych, które nie były jeszcze umieszczone we wpisach, relacjach z roku 2022. Jest to inna forma fotorelacji.

Zapraszamy do oglądania klikając na poszczególne filmy.


BOŻE NARODZENIE 2022 r. – PASTERKA.

      Pasterka – jako uroczysta Msza święta – sprawowana w nocy z 24 na 25 grudnia, upamiętnia w swej nazwie czuwających pasterzy, których Anioł Pański powiadomił o przyjściu na świat Zbawiciela i zwołał do betlejemskiej stajenki, aby pokłonili się narodzonemu Jezusowi Chrystusowi. Jednakże Pasterka, sprawowana zazwyczaj o północy, to nazwa Mszy św. anielskiej. Dlaczego? Bo to Anioł objawiał pastuszkom wielkie tajemnice zbawcze: Zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan (Łk 2, 10-11). Niebiański Posłaniec nauczył pasterzy adoracji – poprzez rozpoznawanie pokornego znaku objawienia się Boga na ziemi: A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie (Łk 2, 12). Niebiańskie duchy napełniły ziemię pieśnią chwały: Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał (Łk 2, 14). Ten radosny śpiew Aniołów, rozbrzmiewający przy narodzeniu Jezusa (Gloria in excelcis Deo), podjął i Kościół, układając z niego swój hymn, odmawiany lub śpiewany, podczas niedzielnych i świątecznych Eucharystii.

Mszy św. pasterskiej w Klwowie przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Proboszcz Stanisław Pudzianowski.

Przed Pasterką odbył się koncert kolęd w wykonaniu Młodzieży z naszej Parafii pod kierunkiem Ks. Wikariusza Karola Sadowskiego. Podkład muzyczny poniższego filmu, fotorelacji to fragmenty dwóch kolęd w wykonaniu młodzieży.

Fotorelacja z uroczystości Wszystkich Świętych (1 listopada) oraz z uroczystości Święta Niepodległości (11 listopada)

  – Uroczystość Wszystkich Świętych, która przypomina, że każdy ochrzczony jest powołany do świętości. W tym dniu, niezwykle radosnym, wyznajemy wiarę „w świętych obcowanie”, czyli spotkanie Kościoła zbawionych z Kościołem pielgrzymującym (żyjącym na ziemi) i Kościołem cierpiącym (będącym w czyśćcu). 

   – Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej Parafii – 11 listopada obchodzone jest – Narodowe Święto Niepodległości. W 2022 r. mija 104 lata od odzyskania przez Polskę niepodległości. W listopadzie 1918 r. nasza Rzeczpospolita odzyskała po 123 latach niewoli niepodległość!!! Rada Regencyjna przekazała wtedy uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Polacy odzyskali prawo do samostanowienia i samodecydowania o swoim losie w ramach II Rzeczpospolitej. Z tej okazji na terenie całej Polski organizowane są obecnie różne uroczystości.

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

   Ks. Biskup Marek Solarczyk Ordynariusz naszej Diecezji udzielił młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Ks. Biskupowi przekazujemy wyrazy wdzięczności za posługę Słowa i Ołtarza oraz udzielenie sakramentu „dojrzałości chrześcijańskiej” naszej młodzieży. Jednocześnie zapewniamy Jego Ekscelencję o modlitwie całej naszej Wspólnoty Parafialnej.

FOTORELACJA Z KILKU UROCZYSTOŚCI:

   – TRIDUUM PASCHALNE – ŚWIĘTA PASCHALNE zaczynają się wieczorem w WIELKI CZWARTEK i trwają do nieszporów w NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄTE TRZY ŚWIĘTE DNI – SĄ ZATEM JEDNYM WIELKIM ŚWIĘTEM.

   – 3 maja. w naszej Parafii łącznie obchodzono: Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, święto Konstytucji 3 Maja i Dzień Strażaka. Uroczystą Mszę św.  sprawował ks. Proboszcz naszej Parafii.  Na Mszy św. obecne były jednostki OSP z Klwowa i Sulgostowa z wraz pocztami sztandarowymi.

   – Nabożeństwo Fatimskie – 13 maja – w naszej Parafii odbyło się pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo to, zwane także „Różańcem Pokutnym”, nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Ma ono charakter ekspiacyjny, przebłagalny i obejmuje odmawianie Różańca we wspólnocie. Jest ono odpowiedzią na wezwania Maryi z Fatimy: by odmawiać modlitwę różańcową oraz czynić pokutę, zadośćuczynienie za grzechy osobiste, rodzinne i całego narodu [np. za grzech uwikłania się w komunizm jako system zła, który występował przeciwko Panu Bogu czy za grzech aborcji], a także za wszelkie obelgi, zniewagi, bluźnierstwa, którymi obraża się Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi, za wszelkie ataki współczesnych ateistów wymierzone w wiarę katolicką, rodzinę. 

   – 14 maja – wspominając św. Macieja Apostoła – przeżywaliśmy nasz doroczny odpust parafialny. Odpust parafialny – tzw. imieniny parafii – to szczególne święto Ludu Bożego, tworzącego wspólnotę lokalnego Kościoła. To wyjątkowy czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny daru Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu – za wstawiennictwem Świętego Patrona. Jest to również okazja, by lepiej poznać życie i działalność naszego Orędownika, a także, by podziękować Mu za dar opieki i wstawiennictwa u tronu Boga w odniesieniu do życia osobistego, rodzinnego i parafialnego. Uroczystą sumę odpustową sprawował i homilię wygłosił ks. dr Daniel Swend z Radomia. Po komunii św. – przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – została odmówiona Litania do św. Macieja. Po czym nastąpiła  uroczysta procesja wokół świątyni, w której uczestniczyli księża z naszego dekanatu drzewickiego. Po uroczystym odśpiewaniu dziękczynnego Te Deum, uroczystości odpustowe zakończyły się udzieleniem błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

  – Dziękczynienie za zbiory – 14 sierpnia – została odprawiona przez naszego Ks. Proboszcza Msza św. z racji dziękczynienia Bogu za zebrane zbiory („owoce ziemi i pracy rąk ludzkich”). Wieniec dożynkowy przynieśli do świątyni przedstawiciele mieszkańców Głuszyny.

 

UROCZYSTOŚĆ CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO