Spotkanie Opłatkowe Akcji Katolickiej naszej Parafii

Spotkanie Opłatkowe Akcji Katolickiej naszej Parafii

    

     Okres Bożego Narodzenia  – to czas wspólnego świętowania nie tylko w gronie rodzinnym, ale jest to także okazja do spotkań w różnych wspólnotach. Jedną z takich wspólnot w naszej Parafii jest Akcja Katolicka.

      Głównym celem jej działalności jest pogłębianie formacji chrześcijańskiej jej członków. W ramach realizacji tego celu oraz w duchu tradycji wspólnego dzielenia się opłatkiem spotkaliśmy się 14  stycznia 2018 roku.

     Spotkanie rozpoczęło się od odczytania przez Asystenta naszej Akcji Katolickiej – Ks. Proboszcza Stanisława Pudzianowskiego fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa. A następnie miało miejsce przełamanie się opłatkiem i składanie sobie nawzajem życzeń.

       Nasze spotkanie – odbywające się w serdecznej i wspólnotowej atmosferze, przy stole z wigilijnymi potrawami – wypełniło również kilkugodzinne śpiewanie kolęd.

     Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego pięknego spotkania opłatkowego – składam serdeczne i gorące Bóg zapłać.

                                                   Sławomir Szymczyk