ŚW. MACIEJA APOSTOŁA – IMIENINY NASZEJ PARAFII I PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

ŚW. MACIEJA APOSTOŁA – IMIENINY NASZEJ PARAFII I PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

      14 maja – wspominając św. Macieja Apostoła – przeżywaliśmy nasz doroczny odpust parafialny. Odpust parafialny – tzw. imieniny parafii – to szczególne święto Ludu Bożego, tworzącego wspólnotę lokalnego Kościoła. To wyjątkowy czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny daru Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu – za wstawiennictwem Świętego Patrona. Jest to również okazja, by lepiej poznać życie i działalność naszego Orędownika, a także, by podziękować Mu za dar opieki i wstawiennictwa u tronu Boga w odniesieniu do życia osobistego, rodzinnego i parafialnego.

      Uroczystą sumę odpustową sprawował i homilię wygłosił ks. dr Radosław  Kacprzak z Radomia. Po komunii św. – przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – została odmówiona Litania do św. Macieja. Po czym nastąpiła  uroczysta procesja wokół świątyni, w której uczestniczyli księża z naszego dekanatu drzewickiego z Ks. Dziekanem na czele. Po uroczystym odśpiewaniu dziękczynnego Te Deum, uroczystości odpustowe zakończyły się udzieleniem błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

        Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego parafialnego święta i uczestnictwo w nim. Niech św. Maciej Apostoł – nasz Patron – dalej nam towarzyszy i wspiera nas swoim wstawiennictwem u Boga w realizacji naszego chrześcijańskiego powołania.