TRIDUUM PASHALNE – 2019 R.

TRIDUUM PASHALNE – 2019 R.

 

PRZYPOMINAMY: ŚWIĘTA PASCHALNE ZACZYNAJĄ SIĘ WIECZOREM W WIELKI CZWARTEK I TRWAJĄ DO NIESZPORÓW W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ.  TE TRZY ŚWIĘTE DNI – SĄ ZATEM JEDNYM WIELKIM ŚWIĘTEM. ZACHĘCAMY ZATEM DO UDZIAŁU W CAŁYM TRIDUUM PASCHALNYM, WE WSZYSTKICH JEGO LITURGIACH, BY PRZEŻYĆ RZECZYWISTE SPOTKANIE Z JEZUSEM UMĘCZONYM, POGRZEBANYM I ZMARTWYCHWSTAŁYM. BO NIEKTÓRZY SPOŚRÓD NAS PRZYCHODZĄ DO KOŚCIOŁA – TYLKO W WIELKANOC. UCZESTNICZĄ ZATEM TYLKO – UWAGA – W JEDNEJ, TZN. OSTATNIEJ FAZIE TRIDUUM, JAKIM JEST ZMARTWYCHWSTANIE. JEST ONO OCZYWIŚCIE NAJISTOTNIEJSZE. ALE GDY BRAKUJE W ŚWIADOMOŚCI CZY ZACHOWANIACH WIERNYCH – DOŚWIADCZENIA PRZEŻYCIA TAJEMNICY ŚMIERCI I POGRZEBANIA JEZUSA: TO RADOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA JEST U TEGO TYPU LUDZI – NIEPEŁNA, ZBYT POWIERZCHOWNA I PŁYTKA. A ZATEM, BY PRAWDZIWIE I GŁĘBOKO PRZEŻYĆ WIELKANOC – WARTO UCZESTNICZYĆ W CAŁYM ŚWIĘTYM TRIDUUM PASCHALNYM, POCZĄWSZY OD WIELKIEGO CZWARTKU!!! [czytaj więcej

WIELKI CZWARTEK 

Więcej informacji na temat Wielkiego Czwartku można przeczytać w zakładce: Rok liturgiczny lub tutaj [zapraszamy do lektury

 

WIELKI PIĄTEK

Więcej informacji na temat Wielkiego Piątku można przeczytać w zakładce: Rok liturgiczny lub tutaj [zapraszamy do lektury

 

WIELKA SOBOTA – WIGILIA PASCHALNA

Więcej informacji na temat Wielkiej Soboty można przeczytać w zakładce: Rok liturgiczny lub tutaj [zapraszamy do lektury

 

MSZA ŚWIĘTA REZUREKCYJNA