Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w naszej Parafii i Diecezji

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w naszej Parafii i Diecezji

 

      W uroczystość Chrystusa Króla, 26 listopada 2017 r., Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży obchodziły swoje święto patronalne. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Klwowie rozpoczął świętowanie w naszej świątyni o godz. 10.00 podczas Mszy św. sprawowanej przez Ks. Rafała Grochalę. Przedstawiciele POAK  przygotowali oprawę liturgiczną Eucharystii. [Zob. zdjęcia poniżej…

      Następnie o godz. 13.00 w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu zgromadzili się  członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z całej Diecezji Radomskiej. Spotkanie rozpoczął wykład Jolanty Skuzy pt. Cud nad Wisłą – odrodzenie Rzeczypospolitej, który wprowadził nas w rok obchodów stulecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

      O godz. 14 w kaplicy seminaryjnej rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył Ordynariusz Diecezji Radomskiej Ks. Bp Henryk Tomasik. Eucharystię koncelebrowali: ks. Andrzej Jędrzejewski i ks. Grzegorz Wójcik (diecezjalni asystenci AK), ks. Grzegorz Łabądź (diecezjalny asystent KSM), oraz księża, którzy pełnią posługę parafialnych asystentów AK i KSM. Poczet sztandarowy Diecezjalnego Instytutu AK mieli zaszczyt reprezentować przedstawiciele Parafialnego Oddziału AK z Klwowa. Podczas Mszy św. 40 nowych członków KSM złożyło ślubowanie. Bp Tomasik wręczył też legitymacje 10 członkom AK, a 11 prezesom parafialnych oddziałów nominacje na to stanowisko. W AK w naszej Diecezji zrzeszonych jest ponad 300 osób w 19 oddziałach Na zakończenie Ks. Biskup dokonał aktu oddania Akcji Katolickiej naszej Diecezji św. Janowi Pawłowi II, który 22 października br. został ogłoszony Patronem Akcji Katolickiej w Polsce.

      Po Mszy świętej uczestnicy udali się na wspólny obiad.
     Następnie mieli możliwość obejrzenia filmu pt. Non possumus, a  członkowie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej wzięli udział w spotkaniu, podczas którego zostało wybranych troje kandydatów na Prezesa Zarządu DIAK. Zgodnie ze statutem, Diecezjalny Asystent Kościelny przedstawi wybraną trójkę kandydatów Ks. Bp Henrykowi Tomasikowi Ordynariuszowi naszej Diecezji, który mianuje Prezesa Zarządu.

Więcej zdjęć można zobaczyć na stronach internetowych: AVE GOŚĆ RADOMSKI oraz RADIO PLUS RADOM