Wizytacja Kanoniczna, nawiedzenie cmentarza i poświęcenie nagrobka ks. Jana Szymczyka

Wizytacja Kanoniczna, nawiedzenie cmentarza i poświęcenie nagrobka ks. Jana Szymczyka

Kolejnym punktem wizytacji kanonicznej, która odbyła się 14 maja 2021 r. było nawiedzenie cmentarza parafialnego gdzie Ksiądz Biskup Piotr Turzyński modlił się za zmarłych oraz poświęcił nagrobek Księdza Profesora Jana Szymczyka, który zmarł 6 miesięcy temu, 15 listopada 2020 r.

KS. JAN SZYMCZYK – urodzony 19.06.1963 r., zmarł 15.11.2020 wyświęcony na kapłana 20 maja 1989 r., socjolog, pracownik Instytutu Socjologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Dyrektor Instytutu Nauk Socjologicznych, kierownik Katedry Socjologii Makrostruktur i Ruchów Społecznych. Członek Rady CBOS (druga kadencja) powołany na to stanowisko przez Premiera. Pochodził z Kadzi. [Czytaj więcej…