Akcja Katolicka

Św. Jan Paweł II został ogłoszony głównym Patronem Akcji Katolickiej w Polsce

      W niedzielę 22 października 2017 r., w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, podczas Mszy św. w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie ogłoszono papieża-Polaka patronem Akcji Katolickiej w Polsce.

      Członkowie Akcji Katolickiej w Klwowie, tak jak wielu parafiach w Polsce, przygotowywali się do tego wydarzenia poprzez udział w nowennie do św. Jana Pawła II. Natomiast 22 października został odmówiony specjalny Akt Oddania Akcji Katolickiej Janowi Pawłowi II podczas Mszy św. o godz. 12.00 przez prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i jego przedstawicieli, którzy również przygotowali oprawę liturgiczną.

 

Akt Oddania Akcji Katolickiej w Polsce św. Janowi Pawłowi II

Święty Janie Pawle II Wielki Apostole Narodu Polskiego i Patronie Akcji Katolickiej w Polsce, w duchu wiary i chrześcijańskiej miłości zawierzamy Tobie nas, nasze rodziny i wszystkie nasze dzieła.

Ufając w Twoje wstawiennictwo przed Bogiem, polecamy Księży Asystentów i wszystkich Członków Akcji Katolickiej w Polsce. Czuwaj nad nami wszystkimi, abyśmy nie ustawali w ofiarnej służbie dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny. Spraw, aby dzięki posłudze Akcji Katolickiej wzrastała chwała Boża na polskiej ziemi.

Święty Janie Pawle II, wypraszaj nam u Boga potrzebne łaski – wytrwałość w wierze, prawość sumień, poczucie odpowiedzialności za Kościół święty, wierność najwyższym wartościom, wzajemne zrozumienie i jedność w działaniu, życie w prawdzie i w miłości do Chrystusa naszego Pana i Jego Matki Maryi.

Święty Janie Pawle II, nasz Patronie, pomóż nam odnajdywać mądrość i moc w wypełnianiu zadań, do których powołuje nas Chrystus w swoim Kościele. Amen

Św. Janie Pawle II, módl się za nami!

 

Modlitwa do św. Jana Pawła II – Patrona Akcji Katolickiej w Polsce

Janie Pawle II, nasz Święty Patronie, zjednoczony z Chrystusem i całkowicie oddany Maryi. Ty, który przykładnie realizowałeś swoje powołanie, całym życiem świadczyłeś o wielkiej miłości do Boga i ludzi, wzywając nas do wypłynięcia na głębię i apostolskiego życia.

Święty Janie Pawle II, Patronie Akcji Katolickiej w Polsce i mój Święty Patronie, uproś dla nas u Boga łaskę powołania i umocnienia, dar odwagi i mądrości. Prosimy zanieś przed Boży tron swoją modlitwę, abyśmy i my, zapatrzeni w Twój przykład, podejmując apostolskie wyzwania, byli Jego znakiem i świadectwem dla świata.

Św. Janie Pawle II, módl się za nami!

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Pages: 1 2 3